„Az volt a vágyam, hogy cigány gyerekeket tanítsak”

Előfizetek

Az Országos Református Cigánymisszió nemrég lezárult szavazásán a szakmai zsűri Budai Viktornak, a tiszakarádi Sánta Erzsébet Általános Iskola oktatójának ítélte oda az Év Református Roma Pedagógusa elismerést. A sárospataki díjazott főiskolás évei alatt a debreceni Wáli István Református Cigány Szakkollégium (WISZ) tagja volt, ma pedig többségében roma gyerekeket oktat, és minden erejével azon van, hogy sikeres életpályát alapozzon meg számukra. Kalandos életéről, szakmai pályafutásáról és álmairól kérdeztük.

Mit jelent önnek az Év Református Roma Pedagógusa díj?

Azóta keresem a szavakat, hogy hírt kaptam róla. A családom irtó büszke volt rám. Már maga a jelölés is megtisztelő volt, de hogy én kaptam az elismerést… Még most sem ocsúdtam fel a meglepettségtől! Itt szeretnék köszönetet mondani a családomnak, azoknak, akik mentorálták a pályafutásomat, a tanáraimnak és a kollégáimnak.

Hogyan döntötte el, hogy tanár lesz?

Már középiskolás korom óta mozgatott, hogy szeretnék gyerekekkel foglalkozni, az érettségi előtt pedig döntenem kellett. Mivel Debrecenben tanultam, ismertem és szerettem a várost, célszerű volt ott maradnom, így a Kölcsey Ferenc Református Tanítóképző Főiskolára (amely 2011-ben olvadt be a Debreceni Református Hittudományi Egyetembe – a szerk.) adtam be a jelentkezésemet.

Volt konkrét oka annak, hogy ezt a hivatást választotta?

Tetszett az a dinamika, ahogyan a tanár-diák viszony működik. Nekem is voltak remek oktatóim, a főiskolán pedig a gyakorlatok alatt folyamatosan alakult ki bennem a szeretet a pálya iránt.

Kedves Olvasó!

A teljes cikk elolvasásához előfizetéssel kell rendelkeznie! Kérjük tekintse meg ajánlatunkat!