Eredményes felvételik a Károlin

Kétezer-kétszáznyolcvan felvett jelentkezővel eredményesen zárta a 2020. évi általános felsőoktatási felvételi eljárást a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE), és ezáltal a jövőben is az ország legnépszerűbb felsőoktatási intézményeinek egyike marad.

Az Állam- és Jogtudományi Karra hatszázkilencvenhárom, a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karra ezerháromszázhetven, a Szociális és Egészségtudományi Karra ötvenhét, a Tanítóképző Főiskolai Karra százhatvan jelentkezőt vettek fel. A hitéleti képzések esetén, bár az eljárás még nem fejeződött be, az eddigi eredmények alapján tavalyihoz hasonló létszámban nyertek felvételt. Az egyetem legnagyobb kara, a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar (BTK) még növelni is tudta a felvettek létszámát.

Az alapképzések közül a keleti nyelvek és kultúrák alapképzési szak japán szakiránya, a pszichológia, az anglisztika, a szociológia, illetve a gazdálkodási és menedzsment alapképzési szakok, valamint a jogász osztatlan képzés és az osztatlan tanárképzések, míg a mesterképzések közül – többek között – a pszichológia és a kommunikáció- és médiatudomány mesterképzési szakok voltak a legnépszerűbbek.

Vannak olyan képzések is, ahol emelkedett a bejutáshoz szükséges felvételi ponthatár, ilyen például az Állam- és Jogtudományi Kar levelező munkarendű, állami ösztöndíjas, illetve a nappali munkarendű, önköltséges jogász osztatlan képzése, valamint a BTK anglisztika és pszichológia alapképzései.

Ez év szeptemberétől indul először a KRE-n a BTK keleti nyelvek és kultúrák alapképzési szakjának kínai szakiránya és a Szociális és Egészségtudományi Kar ápolás és betegellátás alapképzési szakjának ápoló szakiránya. A pszichológia alapképzést angol nyelven a központi felvételi eljárás keretében első ízben, a BTK-n második évben hirdették meg.

Természetesen továbbra is az állami ösztöndíjas helyek népszerűsége volt a legnagyobb: a felvett jelentkezők több mint háromnegyede a támogatott szakok valamelyikére került be. A jelentkezők többsége idén is a nappali munkarendet választotta: a felvettek 64 százaléka nappali képzésen kezdheti meg tanulmányait a 2020/2021-es tanév őszi félévében.

Azok számára, akiknek az általános felvételi eljárásban nem sikerült bejutniuk, vagy nem is jelentkeztek, az egyetem a 2020. évi felsőoktatási pótfelvételi eljárásban is meghirdetett képzéseket, ezek között többet állami ösztöndíjas finanszírozási formában. A részletekről a KRE honlapján tájékozódhatnak.