A bővölködés evangéliuma – kérdőjelek az ígéretek körül
A mai világ szellemi forgatagában, amelyben számtalan vallási és filozófiai irányzat verseng a figyelmünkért, Isten Igéje iránytűként szolgál. Nemcsak felismerni engedi az isteni igazságot, hanem megmutatja, miként találhatunk biztos pontot ebben a kavargó szellemi közegben. Ezért újságunk hasábjain időről időre olyan írásokkal is jelentkezünk, amelyek a különböző szellemi irányzatokat a Szentírás fényében vizsgálják meg. Célunk, hogy olvasóink számára tisztább képet adjunk ezekről az eszmékről, és útmutatást nyújtsunk a biblikus alapokon nyugvó tájékozódáshoz.
A „jóléti evangélium”, más néven „bővölködéstan” (angol nyelvterületen: prosperity theology vagy health and wealth gospel, azaz „az egészség és jólét evangéliuma”) tanítása szerint azok, akik igaz hitet gyakorolják, biztosan fizikai és anyagi jólétre tesznek szert ebben az életben. Az irányzat az Amerikai Egyesült Államokban keletkezett a múlt század első felében, azonban gyorsan elterjedt minden kontinensen. Hatása máig tart, és átlépi a felekezeti határokat is.
A fogyasztói szemlélet talaján kinőtt jóléti evangélium legelhíresültebb szószólói jellemzően angolszász megagyülekezetek élén állnak, illetve „teleevangélisták" (televíziós „bibliatanítók"), influenszerek. Első képviselői között találjuk például E. W. Kenyont és Oral Robertset. A mozgalom felvirágzása többek között Kenneth E. Hagin nevéhez köthető, a ma is élő legismertebb hirdetője, egyben a világ egyik, ha nem a leggazdagabb prédikátora pedig Kenneth Copeland. A jelenséget vizsgálva ugyancsak lépten-nyomon. belebotlunk Joel Osteen, Joyce Meyer vagy Creflo Dollar nevébe is.

Kedves Olvasó!
A teljes cikk elolvasásához előfizetéssel kell rendelkeznie! Kérjük tekintse meg ajánlatunkat!