Mi történik a konfirmáció előtt
– avagy kóstoló a szentek közösségéből
Talán nem is sejtjük, mennyire sokszínűek a magyar reformátusok konfirmációs szokásai. Határainkon innen és túl meglehetősen váltakozik, mely időpontban, életkorban, formában, milyen liturgiával, mennyi ideig tartó és milyen jellegű felkészüléssel konfirmálnak az emberek. Miért ez a sokféle szokásrend? És mit tanulhatunk egymástól? Cikkünkben két gyülekezet modelljébe pillantunk be.
– Kíváncsian várom, hogy Istennek milyen terve van velem. Rájöttem, hogy ő töltötte be a szívembe ütött lyukakat, ő védte meg a szívem maradék épségét akkor is, amikor nem tudtam róla. Tegnap ő támadt fel, a mai napon én – így zárta bizonyságtételét egy tizennyolc éves fiú a húsvéti konfirmáció alkalmával a budapest-káposztásmegyeri gyülekezetben.
AZ ESZKÖZÖKET NEM KELL MEGVETNI
Megindító őszinteséggel tárta fel a közösség előtt eddigi élete hiányosságait, jelenlegi küzdelmeit, meggyőződéssel vallva: egyedül Krisztus megváltása menthette meg őt. Beszédében kiemelte a gyülekezeti táborok, az ifivezetők, az emlékezetes ifjúsági cursillo saját hitbeli növekedésére gyakorolt hatását, külön megköszönve személyes mentorának a beszélgetéseket, olykor könnyek közti imaközösségeket. Már ennyiből is érzékelhetjük, hogy nem mindennapi modell szerint készülnek konfirmációra a káposztásmegyeri fiatalok.

Az észak-pesti panelok közt oázisként ható Bőröndös sétány gyöngyszeme a mediterrán hangulatot idéző, téglafalú református templom. Az aktív ifjúsági életnek kívül és belül több nyomát látni, az egyszerű tárgyak mögött azonban számos történet rejlik.
Kedves Olvasó!
A teljes cikk elolvasásához előfizetéssel kell rendelkeznie! Kérjük tekintse meg ajánlatunkat!