Az egyetemes papság

Előfizetek

Gyülekezetvezetés a XXI. században (2.)

Keresztyén közösségünk alapja nem a rokonlelkűség, az azonos társadalmi állás, a hasonló műveltség, még csak nem is a helyi vagy családi hagyomány, hanem a Jézus Krisztussal való személyes kapcsolat, amely átformálja az emberek életét. Harmathy András szentendrei lelkipásztor saját tapasztalatából vallja: gyülekezetének élete az imádság által újul meg.


Hogyan alakul Isten népének küldetése változó világunkban?

Fontos, hogy kérdésünket Isten szemszögéből közelítsük meg, mert így válik világossá, kik vagyunk. Már a reformáció korában is használt fogalom, az egyetemes papság segít meghatározni identitásunkat, továbbá feladatot, szolgálatot és küldetést is ad.

Ma pluralista, posztkeresztyén, posztmodern társadalomban élünk, és ebben a megváltozott közegben kell meghatározni magunkat. Az individualista gondolkodásban a bibliai kifejezések és fogalmak gyakran deformálódnak. Szeretnénk kibújni az isteni tekintély és az emberi felelősség alól. A lelki ajándék önfejlesztő eszközzé, a gyülekezet az egó kiteljesedésének színterévé válik. Természetesen szükség van a növekedésre, de nem csak egyénileg. A Biblia a test képét használja, amely szeretetben együtt épül fel. Pál apostol az első korinthusi levél 12., 13. és 14. fejezeteiben a lelki ajándékokról úgy beszél, mint amelyeket Isten egymás építésére adott.

Kedves Olvasó!

A teljes cikk elolvasásához előfizetéssel kell rendelkeznie! Kérjük tekintse meg ajánlatunkat!