Dani László

Előfizetek

Lelkészcsaládban nőtt fel, a Debreceni Református Teológiai Akadémia után a Károli Gáspár Református Hittudományi Egyetem vallástanári szakát is elvégezte. Nős, három gyermek édesapja, lelkipásztor, vallástanár, a Református Szeretetszolgálat gyülekezeti diakóniai referense.


Lelkészcsaládban nevelkedett. Hogyan emlékszik vissza erre az időszakra?

Biztonságot adó szigetként. Egymás elfogadását, alkalmazkodást, megbocsátást, türelmet és az együttélési készségek számtalan fajtáját tanultuk meg. Bátyámtól, nővéremtől, öcsémtől és húgomtól is sokat kaptam, ami útravalóként szolgál a mai napig, ahogyan a szüleim gondoskodása, szeretete, hiteles élete is.

Dani László: – Mindig sokat jelentettek az emberi kapcsolatok, különösen a személyes beszélgetések alkalmával érzem: mindig új világ nyílik meg előttem, amikor közösen keressük és fedezzük fel Isten tervét, igazságát. Fotó: Archívum

A védett környezet számomra azt is jelentette, hogy viszonylag későn váltam felnőtté, ennek a folyamatnak áldott lehetőségeivel, buktatóival, kihívásaival, kísértéseivel és küzdelmeivel együtt.

A diakóniával foglalkozik – hogyan találta meg ezt a szolgálati területet?

Nem kerestem, megtaláltak a feladatok. A kérdés mindig csak az volt, hogy személyesen magaménak tudom-e tekinteni, vagy hidegen hagy. A Református Szeretetszolgálat előtt a Dorcas Segélyszervezetnél szereztem szakmai tapasztalatokat ezen a területen. Fontos számomra, hogy olyan munkát végezzek, amely másokat szolgál, s nem pusztán emberi érdeket, értékeket képvisel.

Kedves Olvasó!

A teljes cikk elolvasásához előfizetéssel kell rendelkeznie! Kérjük tekintse meg ajánlatunkat!