„Menjetek el, tegyetek tanítványokká minden népeket"
Hálaszótól volt hangos a székesfehérvári Széchenyi úti református templom február első vasárnapján, amikor a Székesfehérvár-Belvárosi Református Egyházközség tagjai nemcsak a szomszédos épületben működő, 20 éve újraalapított református általános iskoláért adtak hálát, hanem az intézmény új épületszárnyáért is, amelyet pár hete már birtokba is vehettek az iskolások. Az elmúlt évtized a fizikai építkezésről szólt Székesfehérváron, idén a lelki építkezésnek kell nagyobb hangsúlyt kapnia. Mindezekről a gyülekezet vezető lelkipásztorával, Szász Zoltánnal és presbitertársaival, Pervai Andrással és Szűcs Zsolttal beszélgettünk a hálaadó istentisztelet után.
A jelenleg is érvényben lévő járványügyi korlátozásokat alapul véve a gyülekezet megtöltötte a székesfehérvári Széchenyi úti református templomot február hatodikán. Kettős ünnep volt: idén húsz éve, hogy újraalakult a ma Talentum Református Általános Iskolának hívott oktatási intézmény, illetve elkészült az iskola új szárnya is, ami kényelmesebbé teszi majd az ide járó diákok és tanáraik életét.
TÖRTÉNELEM
– Valójában nem is az elmúlt húsz évért, hanem az elmúlt százkilencvenhatért adunk ma hálát – fogalmazott köszöntőjében a Talentum Református Általános Iskola igazgatója. Szanyó Gáborné felidézte, hogy már a székesfehérvári református gyülekezet megalakulása utáni évekből, 1826-ból találni feljegyzéseket arról, hogy a református tanítók magánházaknál oktatták a gyerekeket, majd 1854-től a templom melletti épületben folyt a tanítás. Az iskola jelenlegi épülete 1885-ben készült el, ahol tíz éven keresztül három évfolyamban tanultak a diákok, majd bevezették a negyedik osztályt, pár évvel később pedig már hat évfolyammal működött a Székesfehérvári Református Elemi Népiskola.
Kedves Olvasó!
A teljes cikk elolvasásához előfizetéssel kell rendelkeznie! Kérjük tekintse meg ajánlatunkat!