Negyven év szolgálat
A lelkészi elhívás nem korlátozható a jogi határokkal, az az egész földi életre szól, ezért nem befolyásolhatja az sem, mikor hova helyezik az embert, a mi esetükben most éppen nyugdíjba. Én továbbra is lelkipásztornak tartom magamat, ahova lehet, ahova hívnak, megyek – jelenti ki Szabó József, aki feleségével, Szabóné Csökmei Edittel negyven évig szolgált a Nagykunság törökszentmiklósi református gyülekezetében.
Frissen sült sajtos pogácsával kínál Szabóné Csökmei Edit, miután leülünk beszélgetni vele és férjével, Szabó Józseffel, hogy visszatekintsünk negyvennyolc évnyi közös szolgálatukra, amelyből négy évtizedet egy helyen, a Törökszentmiklósi Református Egyházközségben töltöttek lelkipásztorként. A pogácsa mellé egy kis fadobozból teát is választhatok.
HÁLAADÁS ÉS ÖRÖM
Amíg a filter a gőzölgő vízben ázik, a nyugdíjas létben eltöltött közel két hónap tapasztalatairól kérdezem a házaspárt. – Akkor költöztem át ide, amikor október elsején befejeztem a lelkészi szolgálatot – mutat körbe Szabó József. – Ezt a helytörténeti gyűjteményt a város háromszázadik évfordulójára alapítottam. Az intézmény vezetése továbbra is az én feladatom, itt kezdtem meg az aktív nyugdíjas éveimet – tájékoztat a művészettörténész-diplomával is rendelkező lelkipásztor. Az egyik polcra mutat, amelyen vaskos dosszié pihen. – Abban vannak az elmúlt negyven évben elkezdett, de be nem fejezett helytörténeti és egyháztörténeti munkáim, ezeket fogom folytatni – jelenti ki határozottan.
Szabóné Csökmei Edit sem hagyott fel teljesen a szolgálattal, bár ideje egyre nagyobb részét hat unokájának látogatása teszi ki. – Főállású nagymamaként egyfolytában cikázom – mondja a lelkész, aki nyugdíjazása után is a helyi nőszövetség elnöke marad. Továbbra is ő tartja a tagoknak a szerdai bibliaórát, de jut ideje a betegek vagy az idős miklósi gyülekezeti tagok látogatására is.
Kedves Olvasó!
A teljes cikk elolvasásához előfizetéssel kell rendelkeznie! Kérjük tekintse meg ajánlatunkat!