Misszió
-
Hol van a te testvéred?
A hajléktalanmisszióval 1992 óta foglalkozó Tiszta Forrás Alapítvány a Kispest-Rózsatéri Református Egyházközség templomában tartotta hálaadó istentiszteletét. A szervezet működtetését idén a Szeretetszolgálat veszi át. – Ma azt ünnepelni vagyunk itt, hogy a pusztában bolyongó emberek élete megváltozhat – hangzott el a prédikációban.
-
Isten tiszta lapot ad
A szabadságunk hasonlít a lélegzéshez, utóbbinál sem vesszük észre az elhasznált oxigén megszokott pótlását. Ám amikor rácsok, reteszek, zárak állják útját a haladásnak, tiltakozik a test, a lélek és az elme. Ezt az élményt tapasztalhattuk meg a Sátoraljaújhelyi Fegyház és Börtön be- és kiléptető rendszerében. Ez az intézmény adott otthont a börtöncursillo tizedik évét köszöntő ünnepségnek.
-
Szeretethíd: tízezer felett a regisztrálók száma
A Magyar Református Szeretetszolgálat évente megrendezi a Szeretethíd programot, idehaza és Kárpát-medence-szerte legalább tízezer embert buzdítva önkéntes szolgálatra, három témakörben: környezetvédelem, szociális és fejlesztési programok.
-
Legyünk felkiáltójellé a kérdőjelekkel teli világban!
A legfrissebb adatok szerint az önkéntesség leggyakrabban a ház körüli munkában, az ügyintézésben, a bevásárlásban, a gyermekfelügyeletben és a gyermek-, beteg-, idősgondozásban mutatkozik meg – tudatja Győri Judit, az évente megrendezendő Szeretethíd egyik főszervezője.
-
Megkeresni azt, akinek segítségre van szüksége
A társadalom két szélsőséges rétege él a nagycsere-halápi tanyavilágban – tudatja ifj. Jenei Zoltán lelkipásztor. – A vasárnapi istentiszteleteken viszonylag ritkán jelennek meg a tanyák lakói, ám a családi bölcsődének köszönhetően egyre több kisgyermekes család csatlakozott a gyülekezethez.
-
A nyugalom szigetén Biharkeresztesen
Az intézmény kezdetben 49 személyes volt. A bővítéseknek köszönhetően már 84 lakót látnak el. A konyhaépület új, itt található a gyülekezeti terem is, ezek egybenyitva nagy rendezvényekre is használhatók. A Gondviselés Háza Református Idősek Otthonának regenerációs részlegén Papp Teréz gyógytornász fogad minket.
-
A zöld angyalok három év távlataból
Az orosz–ukrán háború érintettjei számára február 24-e a veszteség és az újrakezdés szimbólumává vált. Mára csupán egy-két család kér szállást a határ közelében kialakított segítőponton, de a Szeretetszolgálat továbbra is támogatja azokat a menekülteket, akik hazánkban találtak új otthonra.
-
Megváltoztatott életek
A teherautónál hamar kialakul az egyvonalas sor, a nehéz teáskannák lekerülnek az autóról. A kulacsok, flakonok hamar megtelnek forró teával, mindenki hálásan fogadja a szendvicset. Az egész negyedóráig tart, és ahogy az állomás mellől hirtelen előkerültek az emberek, olyan gyorsan el is tűnnek.
-
Vezess, Jézusunk…
Ennek az ökumenikus istentiszteletnek a célja: a keresztyén felekezetekhez tartozók, az Úr Jézusban hívők együtt imádkozzanak, látók és látássérültek. Hisszük, valljuk, Jézus Krisztusban mi testvérek vagyunk – hangsúlyozta Nógrádiné Kovács Alexandra, a Vakmisszió szolgálatvezető lelkésze. Felhívta a figyelmet: idén kétszáz éves a Braille-írás és a vak gyermekek oktatása.
-
Évfordulós ünnepek a Schweitzer Albert-szeretetotthonban
A Nobel-békedíjas német teológus, lelkész, tanár, Albert Schweitzer humanitárius tevékenysége mindnyájunknak példaadó. Az ő nevét viseli az 1979 óta működő szeretetotthon is. Az intézmény az alapítás 45. évfordulóján rendezett programsor részeként adott hálát fennállásáért.
-
Nem csak karácsonykor…
Vegyük észre a hozzánk közel élőkön, ha bajban vannak, és ne menjünk el szó nélkül emellett. Ha például egy kapualjban vagy padon nélkülözőt látunk dideregni, hívjuk a helyi hajléktalanszálló munkatársait vagy a mentőszolgálatot segítségért. Vagy ha tudjuk egy utcabeliről, hogy anyagi nehézségekkel küzd, és már napok óta nem füstöl a kéménye, kopogtassunk be hozzá, és szükség esetén kérjünk segítséget!
-
Száraz november
Négy évtizede hangzott el az első buzdítás a lelkipásztoroknak és gyülekezeteknek: szükség van a szenvedélybetegeket felkaroló és támogató missziós tevékenységre. A szolgálathoz egyre többen csatlakoztak, és lettek a munkaközösség tagjai, melyet a lelkészeken kívül keresztyén orvosok és érdeklődő segítők alkottak.
-
Karácsonyi álmokat válthatunk valóra
Miután a karácsonyi álmok listája elkészült, októbertől ezek nyilvánosságra kerültek a szeretetdoboz.jobbadni.hu oldalon. A néhány mondatos bemutatkozásokból olyan sorsok körvonalazódnak az olvasók számára, amelyekkel elkeserítő szembesülni. A hazai és határon túli rászoruló gyermekeknek idén is több ezer Nyilas Misi-pakkot tervez eljuttatni a szeretetszolgálat.
-
Elfelejtett misszió
A Cseszkó házaspár 1931 és 1945 között az indonéziai Celebesz szigetén gyógyítottak és szenvedtek mártírhalált. Munkájuk által a kórházban az emberek gyógyulást, nyugalmat és békességet tapasztalhattak. – Úgy vélem, jelenlétük túlmutatott a gyógyításon, valódi misszióvá vált – hangsúlyozza Bán Csaba lelkipásztor, aki gyülekezetével elhatározta, megőrzik, másokkal is megismertetik az orvos-misszionárius házaspár emlékét.
-
Isten meghosszabbított keze vagyunk
A Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség munkatársai több mint tíz éve főznek a hajléktalanoknak. – Próbálunk olyan rászorulóknak segíteni napközben, a téli krízisidőszakban éjszaka is, akik fedél nélkül kénytelenek élni – tudatja Beszterczey András lelkipásztor.
-
Jó tanítvány tanfolyam
Először nyitotta meg gyülekezeti tagoknak a Spiritualitás és misszió az egyházban lelkésztovábbképzését a Károli-egyetem. A résztvevők megismerik az istenkapcsolat egyháztörténelemben gyakorolt különböző formáit, s ezekre református teológiánk szempontjából reflektálunk is – tudatja Dani Eszter missziói főtanácsadó.
-
Titus – harminc éve a hittanoktatás szolgálatában
Négy évtizede szolgál férjével Demecser református lelkipásztoraként Bodnár Péterné Bíró Mária lelkipásztor, a Titus Hitéleti Alapítvány alapítója. – Segíteni szeretnénk a gyerekek hitre jutását és a hittanoktatást, azt, hogy a gyerekek jobban megismerjék Jézust, és támogatást akarunk nyújtani a katechétáknak, lelkipásztoroknak – foglalja össze tevékenységük célját.
-
Nyilas Misi-ösztöndíj – több anyagi támogatásnál
Az idei Nyilas Misi ösztöndíjprogramra összesen nyolc kategóriában – sport, ének-zene, tánc, magyar nyelv és irodalom, fizika, matematika, informatika, képzőművészet – pályázhatnak a tehetséges fiatalok október végéig.
-
Misszió és misszionárius
Tíz évvel ezelőtt felhagytak megszokott életmódjukkal, karrierépítésükkel és missziói útra indultak. – Amikor a törzsi család befogadott bennünket, az ők rokonaik a mieinkké is lettek, nem tesznek különbséget – magyarázza a Greizer Miklós felesége, Zsófia. A házaspár az óceániai Vanuatuban misszionáriusként él és szolgál. Céljuk, hogy az ott élők anyanyelvükön érthessék meg a Biblia üzenetét. Imádkoznak, Szentírást olvasnak az emberekkel.
-
Új épülete nyílhatott meg a porcsalmai református szeretetotthonnak
Egy vendégházat vásároltak meg két éve, és azt minden előírásnak megfelelve alakították át idősek otthonának. Mindezt önerőből sikerült megvalósítani – újságolta a Porcsalmai Református Egyházközség fenntartásában működő Szociális Szolgáltató Központ intézményvezetője.
-
Emlékezni egy békésebb jelenért
Az Országos Református Cigánymisszió negyedik alkalommal emlékezett meg a roma holokauszt áldozatairól, összekötve azt a pesti alsó rakpart Lánchíd és Erzsébet híd közötti szakaszának névadója, Jane Haining skót misszionárius önfeláldozó életútjának felidézésével.
-
Gazdagító Ige a rácsok mögött
A börtönlelkész az Úr eszköze próbál lenni, miközben Istennel kapcsolatban álló emberként viszonyul a fogvatartottakhoz, akiknek az élete szintén alakulhat az Úr munkája nyomán – mondja Kaszó Gyula. A Tolna Megyei Büntetés-végrehajtási Intézet börtönlelkészével beszélgettünk.
-
Az örömhír motoros futárai
A sokszínű társaságot Krisztus szeretete és a szolgálat tartja össze. A Magyar Keresztyén Motorosok Közössége alelnökével, Erdős Gáborral és feleségével beszélgettünk. Mint mondják, a motorostalálkozókon saját beszélgetősátorral szoktak megjelenni, és megpróbálnak beszélgetések által evangelizálni.
-
A lélek hangja
A telefonos lelkigondozás immár 38 éve áll a Magyarországi Református Egyház szolgálatában. Még mindig adódnak, akik ezzel nincsenek tisztában, de a legtöbben tudják, és például nem ritka, hogy valaki közös imádkozást kérve keresi fel az ügyeletben lévő munkatársat – mondja Révész Jánosné Anikó lelkész, a református telefonos lelkigondozói szolgálat vezetője. A szolgálat továbbra is várja önkéntesek jelentkezését.
-
Milánói kifutókról beteg gyerekek ágya mellé
Ahogy a Bethesdában a gyógytornászoknak általában, Békés Tímeának sincs napi rutinja a kórházban, a reggeli vizit és megbeszélések után mindennap más osztályon kezdi a munkát. Hozzá az intenzív áll a legközelebb. Profi modellként Milánóban is dolgozott korábban. Mindig mosolyog, rajong a szakmájáért és a gyerekekért: kitűnő párosítás a Bethesda-kórház gyógytornászaként.
-
„Magad légy a változás!”
Elképzelhető-e a lepra nélküli világ 2035-re? Hogyan válhat a gondból áldás, a váratlan dolgokból ajándék? Riskóné Fazekas Márta lelkészi elhívásán belül speciális küldetését még diákkorában kapta. A Nemzetközi Lepramisszió lelkiségi, tanulmányi életének aktív munkatársa tudatta: évről évre lefordítják a Nemzetközi Lepramisszióban csak angol nyelven használt imakalauzt, hogy világszerte ugyanazokért a témákért imádkozzanak a támogatóik.
-
A lepra elleni harc világnapja: január 29.
A szűrések fontosságát nem lehet eléggé hangsúlyozni. Cél, hogy ez minél korábban történjék! A betegség késői diagnosztizálása mindig fájdalmas – noha gyógyszerrel ugyanúgy lehet gyógyítani, de addigra már kialakulnak károsodások a testen. A szűrés és gyógyítás minél korábbi stádiumban viszont azt jelenti a betegnek, élete további részében talán senki nem is tud majd arról, hogy ő leprafertőzött volt! Ez a legnagyobb győzelem!
-
Ormánsági példa – búsongás helyett tettek
Az egyház felismerte, nekünk minden itt élő népelemhez szóló küldetésünk van, beleértve a legelesettebb helyzetűeket is – hangsúlyozta Kádár Péter, a Pécsi Református Kollégium főigazgatója a drávafoki református iskola tágas, jól felszerelt tornacsarnokában. A beruházás 2023-ra készült el az iskolaépület felújításával, bővítésével együtt.
-
Út a szegregátumból a Hiltonig
A Magyar Református Szeretetszolgálat 2018-ban indult Válaszút programja hátrányos helyzetű gyermekeknek kíván tanulásra, tudásvágyra serkentő közeget teremteni, ahol kibontakoztathatják a képességeiket. Most ózdi fiataloknak szerveztek pályaorientációs kirándulást, amelyben készséggel együttműködött a Hilton szállodalánc hazai vezetősége.
-
Közéjük menni és behívni
Bagaméri riportunk pillanatfelvétel a végek mai szociális állapotáról egy etnikai helycsere felgyorsuló folyamata közben. Ráláthatunk a református egyház túlzás nélkül jézusi szellemiségűnek, szakmailag professzionálisnak és leleményesnek nevezhető gondozómunkájára is.
-
Harminc éve huszonnégy órás szolgálatban
– Mindenkinek szárnyakat próbáltunk adni. De ahhoz, hogy a szárnyak kinőhessenek, az alapokat le kellett tenni, így tudnak megtanulni repülni – vallja a Viki és Attila házaspár, összegezve az alapelveket. Több mint harminc éve nevelőszülők; három saját gyermekükön kívül több mint tíz csemetét neveltek fel és indítottak útjára hitben, szeretetben.
-
Ápold az ápolót!
– A feladatunk része az ápoló ápolása is. Ráckeresztúron minden egy irányba mutat: a legerősebb erőforrás a munkatársaink számára a hit, az istenkapcsolat, amelyet a munkahely is biztosít a napirendbe illesztett lelki alkalmakkal – magyarázza Erdős Eszter lelkipásztor, a Ráckeresztúri Drogterápiás Otthon vezetője.
-
Az égi madaraknak is van fészkük
A Magyar Református Szeretetszolgálat és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat által közösen működtetett, 2021-ben alapított MR Közösségi Lakásalap Nonprofit Kft. kiemelt figyelemmel kíséri a lakhatási válságba került családok sorsát. Bérlőit sajátos ügyfélgondozásban és mentorálásban részesíti, és támogatja őket a beköltözés után is.
-
Mitől roma a roma?
A cigány kultúra elemei, a tánc, a zene, a színvilág, a szimbólumok, a festészet, az irodalom – a költészet – a többségi társadalom előtt többnyire ismeretlenek, utóbbiak a vándorló cigányság között szájhagyomány útján terjedtek – magyarázza Maszlag Fanni szociológus. Úgy véli, a vallás és a kultúra a cigány identitás megtartó dimenziói a legfiatalabb generáció körében.
-
Tekintsünk rájuk erőforrásként!
Szívügyem, hogy minél több roma keresztyén végezze el a teológiát, és legyen lelkipásztor – egyebek között ezt mondta Balog Zoltán püspök, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke az Összetartozunk című roma integrációs napon készült interjúban.
-
A diakónia legszebb szolgálata
A lakásotthonok célja, hogy a kicsik számára megteremtsék azt a családi légkört, amelyet korábban nem kaptak meg. Mindannyiukat kiemelték a családjukból, vagy már csecsemőkorukban magukra hagyták őket a szülők. Molnár Norbertet, a Kelet-magyarországi Református Gyermekvédelmi Központ új lelkészi vezetőjét a nevelőszülői hálózat munkájáról kérdeztük.
-
„Ne cigányozzál!”
Volt passiójáték, szó esett a romák társadalmi felzárkóztatásáról, a tizenegy keresztyén roma szakkollégium jelentőségéről és eredményeiről, a nevelőszülőknél felnövő gyermekek és a nevelőotthonokban élő társaik tanulási motivációjáról, a roma női identitásról az Összetartozunk címmel szervezett roma integrációs napon.
-
Együtt szolgálunk – egymásra találunk
A felzárkóztatási programok célja: a bölcsőtől az egyetemig végigkísérni a roma gyerekeket és fiatalokat, hogy a társadalom teljes értékű tagjaiként sorstársaiknak jó példát és segítő jobbot nyújthassanak. Az Összetartozunk – roma integrációs napon áttekintették a felzárkózási, integrációs eredményeket, törekvéseket.
-
„Miként a vigyázó virradást vár éjjel”
Szalai Lászlótól hallottam először a Hajnalfény Orvoscsoportról. Első e témát érintő beszélgetésünkkor idéztem neki a jelen írásom címéül választott mondatot Pécselyi Király Imre tizenhetedik századi prédikátor és dalszövegköltő remekéből, az új Református énekeskönyv 204-es számú, „Krisztusom, kívüled…” kezdetű dicsérete harmadik versszakának második sorát.
-
Küldetés a megújulásért
Az egyház a gyülekezetek által lélegzik, a kívülállóknak lehetővé teszi a kapcsolódást. Istennek mindenkivel, minden közösséggel jó terve van. Hajdú Zoltán Levente munkatársaival e tervet szeretné működésbe léptetni, úgy, hogy a Missziói Szolgálat kiindulópontjává az Isten szerinti lelki életet teszik, minden szervezet és rendszer alapját.
-
Harcban Istenért
A négygyermekes házaspár, Then Simon és felesége, Fruzsina 2660 méteres magasságban, a perui Andokban végzi kórházi és evangelizációs szolgálatát. A család 2020 júliusában indult útnak. Több misszionárius orvosra és ápolóra lenne igény. Thenék abban reménykednek, hogy Magyarországról is jelentkeznek ápolók, orvosok az andoki kórházba. A többletmunka miatt, kényszerűségből Simon az intézmény üzemorvosa is.
-
Képtelen otthon ülni tétlenül
Szabó Péter tűzoltó őrmester édesapja is tűzoltóként szolgál, így hát ő is mindig az akart lenni. Nem tudta máshogyan elképzelni a jövőjét... Napjainkban, munkaidején túl, a Magyar Református Szeretetszolgálat kutató-mentő csoportjának önkénteseként is folytatja a szolgálatot. Vallja: minden percét élvezi a hivatásának.
-
Ezer gyermeket segítene tanszerrel a szeretetszolgálat
A nyári tanszergyűjtés elnevezése jól tükrözi Magyar Református Szeretetszolgálat célját: radírozzuk ki a különbségeket! A tapasztalatok szerint ugyanis a hátrányos helyzetű gyermekeknek az oktatás lehet az a kiugrási lehetőség, amellyel felnőttként, megfelelő végzettség birtokában, esélyük nyílhat egy anyagilag stabilabb életre.
-
Egy megtérőnek is örül
Csaknem negyedszázada gondozza a fogvatartottak lelkét, juttatja el hozzájuk az evangélium üzenetét a Hajdú-Bihar Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet – immár többszörösen kitüntetett – osztályvezető börtönlelkésze, Mészáros Barna. Mindig jó érzéssel tölti el, ha olyan emberekről hall, akik szabadulásuk után gyülekezethez csatlakoztak.
-
Lelki kikötő a légikikötőben
Nem egy esetben felismeri az utas: mindeddig megfosztotta magát az élő Isten jelenlététől, a valódi élettől, amelyért érdemes létezni. Igyekszem megértetni, élni sokféleképpen lehet, de keresztyén hitünk és tapasztalatunk szerint egyféle módon érdemes: Krisztusba kapaszkodva. Ily módon reményt kaphatnak – vallja Krasznai Andrea Csilla lelkipásztor. A misszióvezető negyed évszázada végez szolgálatot a légikikötőben.
-
A mélybe kellett zuhannom, hogy fel tudjak nézni Istenre
A Fogvatartottak XI. Országos Imanapján Isten Igéje áll a központban, nem csupán az együttlét és a kimozdulás lehetősége. Mindannyian tanúi lehettünk, hogy a rabok szívére helyezett bilincseket valóban le tudja oldani a mi Istenünk. Ezt a reménységet vihetik el az elítéltekhez a Magyar Református Szeretetszolgálat égisze alatt szolgáló börtönlelkészek is.
-
Ingatlanmentők
Céllá vált, hogy egyre több önkéntes segítségnyújtó akció valósuljon meg országszerte, ezzel is támogatva a lakhatási krízissel küzdő családokat. Már négy rászoruló család otthonának lakhatóvá tételében segédkezett a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) ingatlanmentő csapata. Legújabb feladatukat hazánk legkeletibb szegletében, a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye aprófalvas térségében fekvő Császlón vállalták.
-
Örömmel, áldással
Az egész országból érkeztek gyermekek, fiatalok az Aranyhíd rap-, vers- és prózamondó verseny döntőjére, megmutatni a cigány kultúra gyöngyszemeit. E napon a költészet és az irodalom élővé, áldottá válik. – Isten ismeri a gondolatainkat, mielőtt még kimondtuk volna őket – hangsúlyozta áhítatában Pena-Sztojka Szabina lelkipásztor, az Országos Református Cigánymisszió vezetője.
-
Terepruhás magvető
A tábori lelkésznek minden esetben az evangéliumot kell hirdetnie, tehát ha valaki megkérdezi, bűn-e embert ölni a háborúban, igen az egyértelmű válasz. – Nem az a feladatunk, hogy elméleteket gyártsunk, hanem hogy felmutassuk Krisztust minden dolgok és kérdések alfája- és ómegájaként – vallja Sajtos Szilárd alezredes, kiemelt tábori lelkész. Szolgálatáról, életéről kérdeztük.
-
Isten Igéje él és hat
Tízéves múltra tekint vissza a cigánymissziós imanap és találkozó. Pena-Sztojka Szabina, az Országos Református Cigánymisszió vezetője hangsúlyozta: a roma kultúrát Istentől kaptuk ajándékba, az ő dicsőségét fedezhetjük fel benne, ahogy egymásban is Krisztus arcát kell megtalálnunk. Elhangzott a cél: minden résztvevőnek abban az identitásban kell megerősödnie, hogy mindnyájan Isten gyermekei vagyunk.
-
Negyvenöt év
Mindig fontos volt Golub Ivánnak – negyvenöt esztendeje dolgozik a Schweitzer Albert Református Szeretetotthonban orvosként –, hogy a személyi betegvizsgálat és tájékoztatás mellett nem csak elrendeli a vizsgálatokat, végig is kíséri a pácienseket e folyamatokon hetente, testi-lelki értelemben. Ez olyan kapcsolatteremtő funkció, amely túlmutat a szigorú értelemben vett orvosláson.
-
Otthont keresnek, nem vagányságot
Azt is tisztáznunk kell, mi a célja a konfirmációnak: hagyomány, és azért „kell”, mert a nagymama és az anyuka is ezt akarja? Hitvalló egyház vagy népegyház vagyunk e kérdésben? Ha hitvallók, tartsuk magunkat a kereszteléskor tett fogadalomhoz, hogy a konfirmáló önmagától tegyen tanúbizonyságot a hitéről – véli Ablonczy Áron, a Zsinati Hivatal Ifjúsági Osztályának vezetője.
-
Tanoda a szegregátum szélén
Nem tudok szabadulni a gondolattól: ugyanazon az aszfalton rollerezik és labdázik három apróság, ahol pár napja egy idevalósi drogos megkéselte a társát. Íme a jelentősége egy reformátusok által fenntartott tanodának, amely épp e városrészből toborozza kis védenceit. – Riportunk a kecskeméti Hajnalcsillag Tanodáról, a nagyvárosokban is fellelhető mélyszegénységről és az ottani gyermekek esélyeiről.
-
Menekült családok önkéntes fodrászai
Az volt a szempont, hogy fodrászként és borbélyként olyan rászorulókat támogathassunk, akik nem férnek hozzá ezekhez a szolgáltatásokhoz, anyagi vagy más nehézség miatt – számol be az ötlet megszületéséről Kristály András borbély. Az MRSZ Menekültmissziójának irodája rögtönzött szépségszalonná változott.
-
A hit és az imádság ereje
A Magyar Református Szeretetszolgálat közfoglalkoztatási programja országszerte ezerháromszáz embernek teremt lehetőséget a munkavégzésre, 460 foglalkoztatási ponton dolgoznak. A leggyakoribb tevékenység a parkkarbantartás, épületgondnokság, takarítás. Idén is több mint ezer embernek nyújtanak lehetőséget, hogy saját keresetükből tartsák el magukat.
-
Ott vannak a cigányok Jézus szívében
A Megváltó előre elmondta, egy nyáj, egy akol lesz. Jézus szólt arról, hogy neki más juhai is vannak. Ebbe ma Közép- és Kelet-Európában feltétlenül beleértendő a cigányság is – szögezi le Káli-Horváth Kálmán, a Budapesti Református Cigány Szakkollégium igazgatója.
-
Ide érkezni olyan, mint hazajönni
– A cigányok megszólítására sincs biztos recept, az egymás iránti kíváncsiság, nyitottság és elfogadás a legelemibb tényezők, amelyek etnikai hovatartozástól függetlenül minden embert megnyerhetnek – hangsúlyozta Sztojka Szabina, az Országos Református Cigánymisszió vezető lelkipásztora az országos konferencián.
-
Mi lehetünk hálásak a gyerekeknek
„Gyönyörködj az Úrban, és megadja szíved kéréseit!” – a 37. zsoltár szavait vezérigéjévé is választhatná a Mátészalka-Kertvárosi Református Egyházközség, hiszen a helyi tanoda megnyitását több éve tartó közös imádság előzte meg. Turgyán Sándor a szolgálati területét a cigánymisszió elhivatott végzésében ismerte fel. A tanodát felesége vezeti.
-
A szolgálat megfiatalította
Meghatározónak tartom, hogy a szociális felelősségvállalásnak ez a szegmense is megjelenik az egyházunkban – nyilatkozta lapunknak Kocsis Attila lelkipásztor, aki hat évig szolgált Kelet-magyarországi Református Gyermekvédelmi Központban. Ezalatt a hálózathoz tartozó csaknem nyolcszáz családból mintegy hatszáznál megfordult.
-
Több mint betegség elleni küzdelem
Van egy kór, amely a bibliai időktől kezdve máig a leginkább rászorulókat sújtja, és amelyről Riskóné Fazekas Márta, aki negyvennyolc éve szenteli az életét az ügynek, azt mondja: bizony, már ennek sem volna szabad léteznie a föld színén. Ez a lepra.
-
Kilátástalanságból egy új élet felé
Nem kevesen vannak hazánkban, akik a létminimum alatt, mélyszegénységben élnek. Közéjük tartozik az az ötvenhárom éves látássérült ózdi férfi, akinek megélhetését – és sok esetben túlélését – több mint egy éve segíti a Magyar Református Szeretetszolgálat. Már közvetlen szeretetkapcsolat alakult ki a munkatársak és támogatottjuk között...
-
Újrakezdés Keleten és Nyugaton
Az ifjúsági munka szövetéből két szálat emelünk ki: egy dunántúli falusi gyülekezet és a kálvinista Róma egyetemi közösségének szolgálatát. – A közösséget szomjazzák az emberek, de ennél fontosabb az önmagát emberért feláldozó Istennel való találkozás. Szeretnénk segíteni a diákoknak, hogy megtapasztalják az örömhír hatását – vallja Kovács Gergő, a Debreceni Református Egyetemi Gyülekezet vezető lelkésze.
-
Személyre szabott segítség a téli krízisidőszakban
A Felebarát program részeként hideg- és melegélelemmel, tűzifával és utalványok formájában anyagiakkal is segíti a nélkülözésben élő családokat és idős testvéreket a Magyar Református Szeretetszolgálat.