Előre tekintenek

Előfizetek

Krízisalapot hozott létre a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak áldozatul esett családok, idősek megsegítésére. Cikkünkből kiderül, hogyan működik a krízisalap, és az is, hogyan segíthetnek még embertársaikon azok, akik ezt Isten kegyelméből megtehetik.

Az MRSZ március közepén indított gyűjtést a koronavírus-járvány következtében kialakuló gazdasági visszaesés miatt. A Szeretetszolgálat tapasztalatai szerint az elmúlt hetekben nemcsak azok fordultak segítségért a szervezethez, akik napról napra élnek, hanem azok is, akik eddig ugyan el tudták látni a családjukat, félretenni azonban nem tudtak a fizetésükből. Sokan már most elvesztették a munkahelyüket, többeknek csődbe ment a vállalkozása, így nekik nehézséget jelent a mindennapi szükségletek előteremtése.

LÁTHATATLAN ELLENSÉG

– Több államfő, köztük a magyar miniszterelnök is azt mondta korábban, hogy most láthatatlan és ismeretlen ellenséggel van dolgunk. Ez így is van, viszont nekünk az az örömhírünk van, hogy a mi végtelen szeretettel szerető Istenünk – aki habár nem látható, nagyon is megismerhető, és jelenléte tapasztalható a világban – ezt is le tudja győzni. „Mert nem a félelem lelkét adta nekünk Isten, hanem az erő, a szeretet és a józanság lelkét” – idéz Pál második, Timóteushoz írt leveléből (1,7) Juhász Márton, az MRSZ ügyvezető igazgatója.

– Ez a józanság indított minket arra, hogy gyűjtést szervezzünk, és létrehozzuk az Összefogás az újrakezdésért krízisalapot – mondja a szolgálat vezetője, akit telefonon értük el.

A krízisalap elindítása előtt a Szeretetszolgálat felmérte a kapacitását és készletét, és a munkatársak látták, hogy a raktáraikban álló mennyiség kevés lesz ahhoz, hogy minden rászorulónak jusson belőle.

– Azért is indítottuk el ezt a gyűjtést, hogy ne akkor kapkodjunk majd, amikor vége lesz a járványnak, ne akkor döbbenjünk rá, hogy nincsenek tartalékaink, és nem tudunk segíteni. Jelenleg tíz tonna tartós élelmiszerünk, illetve tisztálkodó- és tisztítószerünk van. Ha egységcsomagokban gondolkodunk, ez a mennyiség ezer ember támogatásához elegendő. Úgy számolunk, hogy ez kevés lesz. Arra számítunk, hogy nem csak most, közvetlenül a vírushelyzetben lesznek hozzánk forduló rászorulók: miután újra elindul majd a normális élet, ugyancsak rengeteg olyan ember lesz, aki segítséget kér – véli Juhász Márton.

Fotó: Archívum

Kedves Olvasó!

A teljes cikk elolvasásához előfizetéssel kell rendelkeznie! Kérjük tekintse meg ajánlatunkat!