Képtelenek elhagyni Jézust
– Olyan űr van az életben, amelyet soha nem tudok kitölteni nélküle – mondja Krisztusról a tizenöt éves indiai lány, akit vállalt keresztyénsége miatt kiközösített a családja. Ő egyike annak a kétszázhatvanmillió testvérünknek, akiket hitükért üldöznek vagy elnyomnak világszerte. Az Open Doors szervezet szokásos év eleji jelentéséből kiderül, épp melyik ötven országban a legveszélyesebb Jézust követni, de az is, hogy az erőszak mégsem állítja meg Isten országának növekedését.
– Hányan szeretnétek Krisztus tanúi lenni? – A Sion-templom vasárnapi iskolásai épp közös reggelivel ünnepelték Jézus feltámadását. A fenti kérdésre válaszul – a beszámolók szerint – öt-hat gyermekkéz is a levegőbe emelkedett, majd imádságra kulcsolódott össze. Néhány perccel később bomba robbant az épületben, huszonkilenc ember, közöttük tizennégy gyermek halálát okozva. A Srí Lanka-i protestáns templomban több mint százan tartózkodtak, sokan megsérültek, elveszítették szeretteiket. A szigetországban aznap még két katolikus templomot és több hotelt is megtámadtak, több mint kétszázan haltak meg, közel ötszázan pedig megsérültek.
MI AZ AZ OPEN DOORS, ÉS HOGYAN KÉSZÜL A WORLD WATCH LIST?
Az Open Doors világszerte több mint hatvan országban támogatja az üldözött keresztyéneket bibliákkal, elsősegéllyel, szakmai tréningekkel, traumatanácsadással és jogi eszközökkel. Története hat évtizedre nyúlik vissza, nevét onnan kapta, hogy alapítójának, Andrew van der Bijl-nek Isten „ajtókat nyitott”, hogy bibliákat csempészhessen át a vasfüggönyön. A szervezet 1992 óta minden évben jelentést készít a globális keresztyénüldözésről, összeállítja az ötven legveszélyesebb ország listáját (World Watch List).
Terepen dolgozó munkatársai tapasztalatait külsős szakértők számszerűsítik és elemzik: az erőszakos cselekmények (rongálás, jogtalan letartóztatás, emberrablás, szexuális visszaélések, bántalmazás, gyilkosság) számára és az élet különböző területein (magánélet, család, közösség, nemzet, egyház) tapasztalt nyomás mértékére alapozva rangsorolják a világ országait, rávilágítanak a folyamatokra és imádságra hívnak bennünket.
A húsvétvasárnapi tragédiát is beleszámítva tavaly öszszesen 9488 keresztyén templomot és egyházi épületet támadtak meg világszerte. 3711 embert vettek őrizetbe, tartóztattak le, börtönöztek be vagy ítéltek el, 2983 embert pedig megöltek Krisztusba vetett hitéért vagy azzal összefüggésben – derül ki az Open Doors legújabb jelentéséből. Habár a személyek elleni erőszak száma csökkent az egy évvel korábbi adatokhoz képest, a keresztyénüldözést vizsgáló világszervezet arra figyelmeztet, hogy az elnyomásban élő hittestvéreink száma hat százalékkal nőtt: jelenleg kétszázhatvanmillió keresztyén él a Krisztus-hívőket leginkább üldöző és elnyomó ötven országban. Jelentésükből az is kiderült, hogy az elnyomásnak sokféle arca van.
Kedves Olvasó!
A teljes cikk elolvasásához előfizetéssel kell rendelkeznie! Kérjük tekintse meg ajánlatunkat!