„Vízjelek” – Vakációs bibliahét a kárpátaljai Beregrákoson

Előfizetek

Az alábbi történet egy kárpátaljai faluban játszódik – de megtörténhetett volna bárhol a Kárpát-medencében. Ami ott lezajlott, sokunk számára ismerős lehet: Isten meglepő, életformáló jelenléte nem kötődik földrajzi határokhoz. A Keresztyén Oktatásért és Erkölcsi Nevelésért Alapítvány (KOEN) idén is több tízezer gyermek Istennel való találkozását segítette elő – ez a történet ennek egy élő példája.

VARIÁCIÓK EGY TÉMÁRA

Minden éven ránk bíznak egy „kottakönyvet”, amelyet javarészt százhúsz centiméternél nem magasabb, de annál megértőbb hallgatóság előtt kell megszólaltatnunk. Miután kiment a hirdetés a gyülekezetünkben, igencsak felgyorsultak a történések. A nagy kapkodásban a sürgőset a fontos elé helyezve általában az imádságot, a ráhangolódást hagytuk el, de az elmúlt évek tanulsága éppen az volt, hogy ha nem akarunk csupán összefércelt dallamíveket játszani, akkor a darab Lelkére való ráérzésen nem érdemes takarékoskodni.

Gondunk volt az imádságra, és Isten így gondoskodott megfelelő segítőkről. Csak miután meglett az összhang, és mindenki megtalálta a helyét, alkothattunk együtt valami maradandót. A Vízjelek és az azzal járó áldások végül papíron és felhőben érkeztek el hozzánk – a szó minden értelmében.

A Keresztyén Oktatásért és Erkölcsi Nevelésért Alapítvány (KOEN) lelkes munkatársainak célja, hogy vakációs bibliaheti anyagok összeállításával Kárpát-medence-szerte hozzájáruljanak a gyermekek hitbeli fejlődéséhez. Egy-egy ilyen segédlet kidolgozását két évnyi tervezőmunka előzi meg. Ez tartalmazza a hétnek a két csoportra kidolgozott tematikáját, a jelenetek szövegeit, játék- és kézimunkaötleteket, a munkafüzetet, papírszínházat, ismétlő kérdéseket, valamint a hét arculatát alakító vizuális elemeket és tematikus énekeket. A központi, majd a régiónkénti bemutatónapok folyamán a helyi önkéntesek ismertetik a programot a bibliahét leendő vezetői előtt. Minden hétnek van fő témája, üzenete, aranymondása és külön éneke. Ezek öt napra bontva több száz gyülekezetben több tízezer 5–12 éves korú gyermekhez juthatnak el.

KEGYELEM TENGERE

„Tenyered kegyelem tengere” – énekelhettük számtalanszor a főének nyitósorait. Mózes, egy megszülető nép és Isten közös története folyamatosan új látásmódot kínált fel nekünk, amely által átértékelhettük saját életünk eseményeit. Tehettük mindezt akkor is, ha ez a hét elsősorban a gyermekek számára végzett szolgálatról szólt. A cél ugyanis mindig az, hogy személyes istenélményhez juttassuk mindazokat, akikkel otthon nem feltétlenül imádkoznak vagy olvasnak Bibliát.

Kedves Olvasó!

A teljes cikk elolvasásához előfizetéssel kell rendelkeznie! Kérjük tekintse meg ajánlatunkat!