Örökségmegőrzés – táborozva

Harminc csoport részvételével, több mint ezer résztvevővel indult el idén a Tiszántúli Református Egyházkerület nagyszabású esélyteremtési és táboroztatási programja. Az Örökségünk elnevezésű táborok – amelyeknek célja a közösségfejlesztés mellett az esélyteremtés – 2023-ig közel négyezer-ötszáz 1–11. osztályos diáknak és hátrányos helyzetű gyermeknek nyújtanak majd ingyenes nyaralási lehetőséget.

A táborozók izgalmas tematikus programokon, hagyományőrző foglalkozásokon, bicikli- és evezős túrákon, buszos kirándulásokon fedezhetik fel a Felső-Tisza-vidéket, a Nyírséget, a Hajdúságot és a Tisza-tavat.

Fotó: Csutkai Csaba

– Az Újszövetségben azt találjuk, hogy az Isten – Jézus Krisztusban – örökösnek szánt bennünket, minden olyan teremtett jónak az öröksége a miénk, amelyben a teremtett világ részesít bennünket – mondta el Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke.

– Az egyházkerületnek gazdag öröksége van, hiszen a mögöttünk lévő történelmi múlt Isten ajándéka, de minden ránk hagyott juss akkor ér valamit, ha hozzá tud jutni az ember. Ezért örülünk, hogy ebben az egyhetes programban megmutathatjuk a szabolcs-szatmár-beregi országrész természeti, művészeti, kulturális örökségeit, a középkori templomok gazdagságával, ami jelentős hitbeli üzenettel is bír. Célunk, hogy öntudatos örökségszemléletet munkáljunk ki a fiatalokban – hangsúlyozta a püspök.

A program jóvoltából megújultak a Tiszántúli Református Egyházkerület üdülőközpontjai Beregdarócon, Tivadarban és Berekfürdőn.

– Egy pályázat lehetővé tette, hogy a helyszínek infrastruktúráját javítsuk, és így minden jól és komfortosan működjön. Összesen kétszáztízmillió forintot költöttünk erre a célra – emelte ki Deák Attila, az egyházkerület szakmai vezetője, a projekt felelőse, aki azt is elmondta, hogy Beregdarócon két épületegységet alakítottak át egy komplexummá, a szálláshelybővítés révén immár egy busznyi táborozót tudnak elszállásolni.