Jubileumot ünnepel a Károli német tanszéke
Idén ünnepeli fennállásának 25. évfordulóját a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) Német Nyelv és Irodalom Tanszéke. A tanszék alapításakor megfogalmazott célok megelőzték a kor oktatási elképzelését és gyakorlatát, jelenleg pedig új tantervvel és még nagyobb elkötelezettséggel igyekszik ellensúlyozni a bolognai rendszer negatív hatását a tanszék vezetősége.
KEZDETEK
Ódor László elképzelése szerint „kultúrgazdákat” képeztek volna az 1996-ban frissen alapított tanszéken – idézi fel Czeglédy Anita jelenlegi tanszékvezető. – Egy ilyen, a kultúratudomány és a közgazdaságtan ismereteit összekapcsoló interdiszciplináris képzés nem csak akkor, még ma is elképzelhetetlen Magyarországon – véli Czeglédy Anita, aki 1997-ben csatlakozott pályakezdőként a tanszékhez és 2004 óta vezeti azt. Úgy látja, a sikertelen akkreditáció is hozzájárult ahhoz, hogy a tanszéket a kilencvenes évek végén átnevezték. Az új szak indítására Szász Ferencet kérték fel, aki klasszikus szemléletű bölcsész- és tanárképzést hozott létre a Károlin.
– Remek időszak volt – jelenti ki Czeglédy Anita. – Felvételi vizsgák voltak, mi választhattuk ki a hallgatóinkat a jelentkező diákok közül. Fontosnak tartottuk, hogy ne csak az élenjárókat vegyük fel, hanem azokat is, akikről sejtettük, hogy érdeklődésüknél fogva alkalmasak arra, hogy német nyelven irodalom- és nyelvtudománnyal foglalkozzanak. Megtaláltuk a jövőbeli tehetségeket is.
Kedves Olvasó!
A teljes cikk elolvasásához előfizetéssel kell rendelkeznie! Kérjük tekintse meg ajánlatunkat!