Pünkösdre hangolódva
A híres Bethlen-kastély falujában, Bonchidán született a Kolozsvárott tanult festő, grafikus és selyemfestő Zsombori Erzsébet, aki 1987-ben települt át Magyarországra. Először színésznő akart lenni, játszott is a kolozsvári Stúdió Színpadon. Végül mégis a képzőművészet lett a hivatása nagynénje, a festőművész, színész, szavalóművész és operaénekes, Póka Zsombori Erzsébet hatására.
Zsombori Erzsébet öt kolozsvári és zilahi, reklámgrafikusként eltöltött év után messzire jutott hite, tehetsége és nem mindennapi természetszeretete révén. Az írás illusztrációjaként is szereplő virág- és madárközpontú, a zenei hangsúlyokra is figyelő két pünkösdi festményéhez közel visznek bennünket ars poeticája szavai, amelyek az Erdélyi Napló 2017. március 16-i számában jelentek meg: „Az erdélyi táj szépsége ma is elvarázsol: abból táplálkozom, azt festem meg. Érzéseket, hangulatokat festek. Zenét. A virágban zene szól, a zenébe virágot képzelek.”
A művésznő, akit örök játékosságához illően mindenki Zsimbinek szólít, a Szőnyi István Alkotóközösség és a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete tagjaként szép ráadásként budapesti galériát vezet Svédországban élő festőművész lányával, Mayer Hellával közösen, amely a zene és az irodalom otthona is.
Alkotásait Zilahtól Koppenhágáig és Kolozsvártól Londonig sok helyütt megcsodálták, hagyományos festményei és selyemre álmodott, gyakran virágos-madaras akvarelljei Budapesttől Észak-Európáig sok otthonban segítenek az ott élőknek a természet közelében maradni. Idézzük most a lapunknak készített két pünkösdi festményéhez csatolt üzenetét: „Pünkösdre hangolódva: Mindannyian várjuk a tavaszt, a Lélek csíráit, a megújulást. A természet templomába érve mindig azt érzem, hogy megtisztulok.
Kedves Olvasó!
A teljes cikk elolvasásához előfizetéssel kell rendelkeznie! Kérjük tekintse meg ajánlatunkat!