A kereszt vált a legelterjedtebb és a legtöbb keresztyén által használt szimbólummá. Ebben bizonyára szerepet játszott az, hogy Jézus közvetlen és későbbi tanítványai és követői felismerték: Jézus szolgálatának és életének a lényege nem a tanítása, erkölcsi példája és gondolatai voltak, hanem a halála.
Horváth Bálint cikkei


Edwards elmélyülten szemlélte a világot, méghozzá a Szentírás fényében. Szépnek találta, amit Isten alkotott, és e szépség forrását magában Istenben látta. Prédikációi erőteljesek voltak, szavai sokakat Krisztus megalkuvás nélküli követésére késztettek. Motivációja az volt, hogy újra és újra meglátta a szépséget Isten személyében.

Jonathan Edwards, kálvinista prédikátort a nagy ébredés (The Great Awakening) egyik legmeghatározóbb történelmi alakjának tartják. Örömmel és buzgón tanulmányozta a Szentírást. Nagy elismertséget szerzett mint irodalmár, természettudós, filozófus és valláspszichológus, mindenekelőtt bibliai gondolkodó volt. Mint maga vallotta: „Az összes könyv közül a Bibliában találtam meg életem örömét.

– A keresztyénség történelmileg nagyon korán megjelent nálunk. Tamás apostol volt az, aki a térségbe jött téríteni, és egyházat alapított itt. Erre történelmi bizonyítékaink is vannak. Sokan azt gondolják, a britek hozták ide a keresztyénséget, de ennél sokkalta régebbre nyúlik a történelmünk – mondja Sosheel Emanuel pakisztáni teológushallgató.