A történelemtudományok doktora, a Károli Gáspár Református Egyetem professzor emeritusa történészek és középiskolai tanárok generációit tanította évtizedeken át. A Külügyminisztérium főtitkára lett, majd a Dél-Afrikai Köztársaság, később a Holland Királyság nagykövete volt. Végül egyetemi tanárként tevékenykedett.
Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) cikkei


A Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Kara (KRE HTK) Egyháztörténeti Tanszékén docensként oktató Lányi Gábor a Dunamelléken az ötvenes években huszonhét, politikai okokból háttérbe szorított lelkész sorsát dolgozta fel tudományos igénnyel, egyszersmind a nagyközönség számára is befogadható módon.

Idén megszervezték a Károli Gáspár Református Egyetem Tréninghetét, azaz a Károli Közösségi Napokat. Az alkalmon szigorú járványügyi intézkedések mellett online és élőben is részt vehettek az érdeklődők. Az idei rendezvényt „Jövőkép az egyházi egyetemen” címmel tartották.

A tanévnyitó ünnepség a kitüntetések átadásával folytatódott. Az egyetem legrangosabb kitüntetését, a Pro Universitate Díjat az egyetem szenátusa Sepsi Enikőnek adományozta, aki az egyetem Bölcsészettudományi, majd Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának dékánjaként sikeresen vezette a kart három cikluson keresztül.

Kétezer-kétszáznyolcvan felvett jelentkezővel sikerrel zárta az idei felvételi eljárást a Károli-egyetem, ezáltal a legnépszerűbb felsőoktatási intézményeink egyike marad. Szeptemberben indul először a keleti nyelvek és kultúrák alapképzési szakjának kínai szakiránya, illetve az ápolás és betegellátás alapképzési szak ápoló szakiránya.