Révész Csilla huszonnégy éve lelkipásztor. Zselízen, a szórványosodó Garam-parti vidéken és a környező egyházközségekben szolgál. Gyermekkora óta énekel, az AZÉ zenekar tagja, a szeretett felvidéki táj és kultúra szépségeit fényképeivel örökíti meg és közvetíti. A Gróh Ilona által megálmodott, Ringató nevű, Magyar Örökség Díjas zenés gyermekfoglalkozások vezetője.
Hámori Márton cikkei


Kun Ágnes Anna immár tizenötödik éve bekebelezett lelkész Maglódon. Szolgálatai mellett aktív operaénekes, mezzoszoprán, a Magyar Állami Operaház magánénekese. Művészetterápiás csoportokat vezet, a művészvilágra missziós területként tekint. Megpróbáltatásokkal teli életútján a hit és a művészet kéz a kézben vezeti végig.

– A bennünk szűkölő lélek sem tehet mást, mint vágyakozik megmutatkozni, vállalva előnytelen vonásait is. Őszintén. Őszinteség nélkül csorba minden mű. A lélek nem csak egy személy sajátja, hordoz ablakot a múltra és utat a jelenbe egymáshoz, túlmutatva önmagán – vallja Cserniga Gyula festőművész.

Sorozatunkban lelkipásztorainkat kérdezzük művészeti élményeikről, számukra kedves alkotókról, általában a művészetekhez való viszonyukról. „Alig van olyan művészeti alkotás, amely ne volna rám hatással, és ne inspirálna bennem további folyamatokat” – Bölcsföldi András. Alább az ő portréja olvasható.

Amikor a szolgálatom mellett megtehetem, táncolok és zenélek. Gyakran a hivatásom része is, mert kreatív eszközként is alkalmazhatom ezt, összekötve az élő Igével. Mélyen az identitásom részének tartom a táncművészetet, mert úgy hiszem, Istentől kaptam, hogy az élet minél több oldalát minél többféle módon megismerhessem és megismertessem – vallja Csatári Bíborka lelkipásztor.

Sorozatunkban lelkipásztorainkat kérdezzük művészeti élményeikről, számukra kedves alkotókról, általában a művészetekhez való viszonyukról. – A nagy művészt megismerni, ez az igazi ajándék. Úgy hiszem, engem mindig az lendített tovább az úton, amikor egymásban alkotótársakra találtunk – vallja Timár Gabriella Ulla. Alább az ő portréja olvasható.

Márai Sándor önéletrajzi műve, az Egy polgár vallomásai sok mindenről vall: európaiságról, emberi esendőségről, titokzatos érzésekről, isteni irányjelzésekről. Eközben egy polgár, de elsősorban egy kortalan szellemmel bíró ember európaivá, magyarrá, küldetéstudatos íróvá, majd édesapja halálát követően végérvényesen felnőtté válik.

A művészet ábrázolása mindig töredékes marad azzal együtt, hogy lényegében mégiscsak teleiosz, vagyis végcélirányos, hiszen a művészi élmény által az Isten szépségére utal – magyarázza Békési Sándor teológus, animációsfilm-művész. A név nélküli alkotásról, az imádságos művészetekről, a tehetség kötelezettségéről és egy Leonardo-mesterműről beszélgettünk vele.

Cegléden, a Molnár Mária Református Fogyatékos Ápoló-Gondozó Otthonban szívesen fogadják a látogatókat, nagy-nagy szeretettel és örömmel vezettek be minket is saját világukba, melynek során képet kaptunk az itt lakók életéről, foglalkozásokról és a gondozói csapat odaadó törődéséről.

Ukrajnában az egészségügyre fordított összegek jelentős hányada a beteg önköltségéből kerül ki. Tudatosan próbáljuk úgy alakítani a financiális hátterünket, hogy a pácienseknek a legolcsóbbak legyenek a szolgáltatások – mondja Oroszi Pál, a Munkácsi Keresztény Egészségügyi Központ főorvosa. Az alapításakor célként tűzték ki a régió egészségügyi ellátásának fejlesztését, a keresztyén alapú lelkigondozást.