A társadalom két szélsőséges rétege él a nagycsere-halápi tanyavilágban – tudatja ifj. Jenei Zoltán lelkipásztor. – A vasárnapi istentiszteleteken viszonylag ritkán jelennek meg a tanyák lakói, ám a családi bölcsődének köszönhetően egyre több kisgyermekes család csatlakozott a gyülekezethez.
Dobis-Lucski Zsófia cikkei


Vegyük észre a hozzánk közel élőkön, ha bajban vannak, és ne menjünk el szó nélkül emellett. Ha például egy kapualjban vagy padon nélkülözőt látunk dideregni, hívjuk a helyi hajléktalanszálló munkatársait vagy a mentőszolgálatot segítségért. Vagy ha tudjuk egy utcabeliről, hogy anyagi nehézségekkel küzd, és már napok óta nem füstöl a kéménye, kopogtassunk be hozzá, és szükség esetén kérjünk segítséget!

Négy évtizede hangzott el az első buzdítás a lelkipásztoroknak és gyülekezeteknek: szükség van a szenvedélybetegeket felkaroló és támogató missziós tevékenységre. A szolgálathoz egyre többen csatlakoztak, és lettek a munkaközösség tagjai, melyet a lelkészeken kívül keresztyén orvosok és érdeklődő segítők alkottak.

Miután a karácsonyi álmok listája elkészült, októbertől ezek nyilvánosságra kerültek a szeretetdoboz.jobbadni.hu oldalon. A néhány mondatos bemutatkozásokból olyan sorsok körvonalazódnak az olvasók számára, amelyekkel elkeserítő szembesülni. A hazai és határon túli rászoruló gyermekeknek idén is több ezer Nyilas Misi-pakkot tervez eljuttatni a szeretetszolgálat.

Szabó Péter tűzoltó őrmester édesapja is tűzoltóként szolgál, így hát ő is mindig az akart lenni. Nem tudta máshogyan elképzelni a jövőjét... Napjainkban, munkaidején túl, a Magyar Református Szeretetszolgálat kutató-mentő csoportjának önkénteseként is folytatja a szolgálatot. Vallja: minden percét élvezi a hivatásának.

A nyári tanszergyűjtés elnevezése jól tükrözi Magyar Református Szeretetszolgálat célját: radírozzuk ki a különbségeket! A tapasztalatok szerint ugyanis a hátrányos helyzetű gyermekeknek az oktatás lehet az a kiugrási lehetőség, amellyel felnőttként, megfelelő végzettség birtokában, esélyük nyílhat egy anyagilag stabilabb életre.

A Fogvatartottak XI. Országos Imanapján Isten Igéje áll a központban, nem csupán az együttlét és a kimozdulás lehetősége. Mindannyian tanúi lehettünk, hogy a rabok szívére helyezett bilincseket valóban le tudja oldani a mi Istenünk. Ezt a reménységet vihetik el az elítéltekhez a Magyar Református Szeretetszolgálat égisze alatt szolgáló börtönlelkészek is.

Céllá vált, hogy egyre több önkéntes segítségnyújtó akció valósuljon meg országszerte, ezzel is támogatva a lakhatási krízissel küzdő családokat. Már négy rászoruló család otthonának lakhatóvá tételében segédkezett a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) ingatlanmentő csapata. Legújabb feladatukat hazánk legkeletibb szegletében, a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye aprófalvas térségében fekvő Császlón vállalták.

Ezekkel az alkalmakkal tudja megmutatni egyházunk, hogy kilépünk a sajátos komfortzónánkból, és segítő kezet nyújtunk az arra rászorulóknak a templomok falain kívül is. Hiszen ez az igazi cselekvő szeretet – mutatott rá Czibere Károly, a Magyar Református Szeretetszolgálat elnöke a rendezvény megnyitóján.

Az volt a szempont, hogy fodrászként és borbélyként olyan rászorulókat támogathassunk, akik nem férnek hozzá ezekhez a szolgáltatásokhoz, anyagi vagy más nehézség miatt – számol be az ötlet megszületéséről Kristály András borbély. Az MRSZ Menekültmissziójának irodája rögtönzött szépségszalonná változott.

„Gyönyörködj az Úrban, és megadja szíved kéréseit!” – a 37. zsoltár szavait vezérigéjévé is választhatná a Mátészalka-Kertvárosi Református Egyházközség, hiszen a helyi tanoda megnyitását több éve tartó közös imádság előzte meg. Turgyán Sándor a szolgálati területét a cigánymisszió elhivatott végzésében ismerte fel. A tanodát felesége vezeti.

A Felebarát program részeként hideg- és melegélelemmel, tűzifával és utalványok formájában anyagiakkal is segíti a nélkülözésben élő családokat és idős testvéreket a Magyar Református Szeretetszolgálat.

Nem kevesen vannak hazánkban, akik a létminimum alatt, mélyszegénységben élnek. Közéjük tartozik az az ötvenhárom éves látássérült ózdi férfi, akinek megélhetését – és sok esetben túlélését – több mint egy éve segíti a Magyar Református Szeretetszolgálat. Már közvetlen szeretetkapcsolat alakult ki a munkatársak és támogatottjuk között...

„Diospi Suyana”: „Istenben bízunk”. Így hívják az Andok lábánál található német missziós kórházat, mely egész Dél-Perunak reménységet ad: szakszerű orvosi ellátást kapnak a betegek, hitbeli szolgálatot végeznek a kórház misszionáriusai. Az önkéntes orvosi és ápolói csapatban osztrákok, svájciak, ausztrálok is vannak. E közösséghez csatlakozik a debreceni kötődésű Then család.